2011. október 29., szombat
2011. október 24., hétfő
ÉLőhalott
Ezt az üvöltözést az egyetem vezetése mintha meghallotta volna: kitűzte a
2011. október 22., szombat
Meg kéne tanulni tüntetni
De a tüntetés módjánál fontosabb, hogy miért, vagy mi ellen tüntetnek. Ha egy épület jogtalan lebontása ellen, akkor lehet békésen, aláírás gyűjtésével, vagy lehet magukat a munkagépekhez láncolva, Green peace módon is, igazából mindegy, a cél jó. Viszont ha úgy tüntet a nép, mint Görögországban, az szinte abszurd. Az ország gazdasága romokban, akkora adósságspirál alján csücsül, hogy onnan már semmi nem rántja ki anélkül, hogy ezt a lakosok megéreznék. Ezért az állam - eléggé el nem ítélhető módon - megszorításokat foganatosított, kellett is neki, hogy megkaphassák a kilábaláshoz szükséges külső segélyeket. De mit tesznek a görögök? Tüntetnek a megszorítások ellen. Mintha nem tudnák (lehet, hogy nem is tudják?), hogy ha az állam nem eszközöl megszorításokat, nincs pénz, cserébe államcsőd van. De ők csak tovább mélyítik a válságot azáltal, hogy ki tudja, hány milliós károkat okoznak a városi közjavakban, és elvonják a rendészeti szervek - és így az állam - erőforrásait.
És ez csak egy példa, ugyanezt látom a mi kis országunkban is. Persze, lehetne rögtön pirosan, meg narancssárgán habzó szájjal ismételni a már agyon csépelt frázisokat, de én csak ugyanazt a folyamatot látom Magyarországon, mint New Yorkban, Londonban, és még a világ számos pontján (pedig
ott nincs se Fidesz, se MSZP, se Gyurcsány, se Orbán): az embereknek nem tetszik, ami van, és ilyenkor reflexből mennek az utcára. Ne azért ne tegyék, mert nem tudnak jobbat, hisz ezt a felfogást én is elvetem, hogy "ha nem tudsz jobbat, ne kritizáld". Azért ne tegyék, mert agyatlanul bármi ellen lázadnak, ami más. Mégpedig, ha valóban nem tetszik a népnek a jelen helyzet, ebből csak drasztikus, és azonnali változtatásokkal lehet kilépni, hogy ne olyan célkitűzésekkel dolgozzunk, mint a globális környezetvédelem (2050-re felére csökkentjük a CO kibocsájtást, és hasonló köszasemmiért intézkedések). Ha változást akarunk, hagyjuk, hogy ezek a változások megtörténjenek. Elsőre úgysem lehet tökéleteset alkotni, az ilyen tüntetéseken megfogalmazott követelések pedig általában úgysem átgondoltak, és csak az adott problémára jelenthetnének megoldást, a többi ügy, és így a többi tüntető problémáival már nem kompatibilisek.
Így, hogy minden héten hallunk tüntetésekről a világ valamely táján, talán át kéne gondolni ezt az egészet, és meg kéne tanulni tüntetni.
És ez csak egy példa, ugyanezt látom a mi kis országunkban is. Persze, lehetne rögtön pirosan, meg narancssárgán habzó szájjal ismételni a már agyon csépelt frázisokat, de én csak ugyanazt a folyamatot látom Magyarországon, mint New Yorkban, Londonban, és még a világ számos pontján (pedig
Így, hogy minden héten hallunk tüntetésekről a világ valamely táján, talán át kéne gondolni ezt az egészet, és meg kéne tanulni tüntetni.
2011. október 19., szerda
Balesetveszélyes metróperon
2011. október 18., kedd
1. mérés: Fila táskák
- 1. nap: 62 db
- 2. nap: 27 db
- 3. nap: 38 db
- 4. nap: 26 db
- 5. nap: 46 db
- összes megszámolt táska: 199 db
- napi átlag: 39,8 db ~ 40 db
2011. október 17., hétfő
Közlekedés-szociológia (2. rész: a Combino gombja)
Na de most, hajjaj. A villamos beáll, a peronon állók rácuppannak az ajtóra, nyomkodják a gombot, az ajtó kinyílik, szembe találják magukat a leszállókkal, akik kitörnek az utasok falán keresztül, elhagyják a villamost, van, aki már eközben megkezdi a felszállást, aztán a többiek is felszállnak. Az ajtó záródik... záródna, de valaki visszanyitja. Megint záródna, most záródik is, valaki odafut kívülről, nyomja a gombot. De az ajtó nem nyílik. Nyomja mégegyszer, majd még ötvenszer, de csak nem nyílik. Aztán a villamos elindul.
Ezt látja a külső szemlélő. De most nézzünk a dolgok mögé. Mint már említettem az újonnan átadott pályaudvar kapcsán, az átlag közlekedő budapesti egy agyatlan robot. Olyasféle, amelyeket az ÁEK-ban használnak automatikus teherhordásra. Megy a megszokásai mentén, és ebből semmi nem zökkenti ki. Az, hogy közben lecserélték az alatta lévő villamost egy új rendszerűre. Nem áll meg elgondolkodni pár percre, nem figyeli meg az új szisztéma működését, de még csak a tájékoztató szöveget sem hallgatja meg, amelyen keresztül a szájába rágnák. Ezért nem tudja, hogy amikor a villamos beáll, valószínűleg lesznek leszállók, és az ajtó nem azért nem nyílik rögtön, mert nem jeleztek, hanem mert az engedélyezés bekapcsolása eltart pár másodpercig. Ez egyébként belülről is szokott téves gondolatokhoz vezetni. A beállás után nem ritka, hogy megnyomkodják még párszor a leszállásjelzőt, mert "nyilván nem jelzett az, aki elöl áll". Aztán amikor megtörtént a fenn vázolt módú utascsere, az ajtó, ha nem érzékel a fotokapu senkit négy másodperc után sem, magától zár. Az emberek arra már viszonylag jól rájöttek, ilyenkor hogy lehet visszanyitni. Nem, nem a kezet/lábat/kishúgot kell közé dugni, hanem a nyitógomb egyszeri meg
Végül miután az engedélyezés már levételre került, és a villamos indulna, mindig vannak, akik még próbálkoznak. Pedig (radikálisan napos időjárás kivételével) egyértelműen látná, hogy feleslegesen, ha ránézne egy másodpercre is a gombra, amit nyomkod: ha nem világít, nem fog tudni felszállni. Akkor sem, ha mégegyszer megnyomja. Vagy, ha még azon felül is. Vagy, ha belerúg az ajtóba. Ennek a hozadéka viszont, hogy a villamos megállóból kihúzásakor sokszor áll utas a biztonsági sávon, sokszor csupán centikre a villamostól.
Meg kell még említenem azt a jelenséget, amelyre Tomi (törzsolvasónk) hívta fel a figyelmem: vannak hülyegyerekek, akik végigsétálnak az indulni készülő villamos mellett, és visszanyitják az ajtajait, csak, hogy az ne tudjon elindulni. Ez főleg télen lehet kellemetlen, amikor ezáltal a hideg is bejut az utastérbe: az egyik ok, amely miatt eleve bevezetésre került ez az egész rendszer.
2011. október 14., péntek
Hands-on áttekintés a Kökiről
Mindegy, lassú emberek mögött andalgás és gyors tempózás váltogatásával odaértem a Müllerbe, ahol már idegesítően sok ember kezében volt labda. Az egyiket végül megszólítottam, hogy honnan szerezte, és ekkor tudtam meg, hogy már.... :(.... elfogyott. Így gondoltam, legalább vödröm legyen, irányba vettem az Obit, amely megint az átellenes végben volt. A Müller alsó szintjére vezető mozgólépcsők körül az elválasztó padló oldalát tükrökkel borították, így amikor az ember ereszkedik le, egy pillanatra erőt vesz rajta a vertigo: azt sem tudja, hol van. De impozáns, az kétségtelen.
Az Obiig eljutni sem volt leányabb álom, mint az ellenkező irány, ahol pedig megtudtam, hogy vödröt csak az kap, aki vásárol. Kicsit leeresztve mentem be (mert amúgy is meg akartam nézni pár dolgot), és el kell ismernem: a marketingosztály nem tétlenkedik! Amíg benn voltam, kb. öt percenként szólalt meg a szépen, modulárisan előre felvett bemondás, hogy "Az XY pénztárnál újabb szerencsés vásárló örülhet, mert visszakapta a vásárlása árát." Ez persze ösztönzi a MAGYAR embert, hogy vegyen bármit, hátha. A vérszemre hajlamosabbat pedig arra, hogy vegyen sok bármit. A másik marketingfogás, amely soha eszembe nem jutott volna (kép a facebook oldalon, link alul): a két szintet összekötő, hegymenetben közlekedő mozgójárda melletti kb. 30 centis sávon az apróáruk végig ki voltak téve, mint a Tescoban a pénztárnál, hogy a vásárló akkor is vásároljon, amikor épp szinteket vált. Az ötlet marketing szempontból zseniális, viszont nem magyar-kompatibilis: valaki meglát valamit, felveszi, megnézegeti, eldöntni,
Ha a dizájnt kéne jellemeznem: a beltér mind tervezésében, mind anyag- és színválasztásában emlékeztet az Allee és az Aréna világos sémájára. Vannak szerencsétlenül üresen kongó folyosórészek, amelyek később sem tudom, mitől népesülnének be, de a többi téren sikerült megütni az átlag plázaszínvonalat. Kívülről viszont suta, zaklatott, szinte ronda. Itt egy ablak, ott egy rács, itt vakolt, ott téglás. Mintha bedobták volna a Westendet egy turmixgépbe. Ami pedig a félkész jóslataimat illeti: nem mondanám, hogy tévedtem. Az Obiba átvezető folyoón például nyitva lógtak az álmennyezet panelei, a Tesco alatti mozgójárda mellett az ablakok oszlopain még fenn volt a védőfólia, sok bolt még kiadatlan, sok még beépítetlen, de nem is ez a gond, hanem a pláza környéke. A felüljárók továbbra is botrányosan kaotikusak, félkész ajtók, félkész padlók, nem működő mozgólépcsők mindenhol... Pont, mint tegnap. Nem, mintha számítottam volna rá, hogy egy nap alatt készre építik, csak továbbra sem tartom szerencsésnek, hogy úgy nyissanak meg egy plázát, hogy labirintuson keresztül lehet csak megközelíteni. De nyilván nem volt más választásuk: nem akartak kötbért fizetni a már kiadott, és berendezett boltoknak.
Képes beszámoló a facebook oldalon.
2011. október 13., csütörtök
Hogy lesz ebből holnapra pláza?
Hosszan: Nem, nem fogom a teljes blogot a Köki ügyének szentelni, erre van már külön blog, csak mivel ez a téma a mindennapi életemből tisztességes darabot foglal el, megint erről írok. Az a cudar igazság, hogy a Köki terminál, mint projekt, már 6 éve létezik, és több, mint három éve épül. Ennyi ideje kellett a Köki utazóközönségének megbarátkoznia az újabb és újabb változtatásokkal, kellemetlenségekkel, most nem sorolom fel a folyamatot. Lényeg, hogy már áll az épület, vannak ablakai, van benne világítás, az emberek szemében már egészen kés van. És mivel ezek az emberek a vásárlók is, a pláza szeretne is kész lenni, hogy beengedhesse a sok két lábon járó pénztárcát. Másrészt pedig kinos lenne elismerni, hogy a nyolcvanharmadszor elhalasztott átadást sem tudják tartani, így valamit tenni kell: megnyitják hát. Bár attól függetlenül, hogy ők büszkén lobogtatják ezt a frázist, én inkább körüljárási jog megadásának mondanám. Ma újra levették az elfüggönyzést az üvegfalakról, így látni lehetett, hogy kb. ugyanúgy állnak a belső munkálatokkal, de ha nem vették volna, akkor sem kéne Einsteinnek lenni ahhoz, hogy lássuk: minden létező építkezési terület kész káosz még. Betonozótölcsérek, kordonrácsok, építőelemek hevernek mindenütt, a metróperon négy új lépcsőjéből egy üzemel csak, a mozgólépcsők mind állnak, hiszen még kész sincsenek. A Sibrik felüljáró mellett pedig még fel vannak tornyozva a Strabag építőbrigád konténerirodái. Egy szóval az ígért parkosítás, és útbővítés még nagyon jóindulattal is csak kezdetlegesnek mondható. És mégis megnyitják a komplexumot a nagyközönség előtt, annak ellenére, hogy a jelen paramétere
Szóval nem megnyitó lesz holnap, csak előzetes bejárással egybekötött vásárlási lehetőség. Akkor beszéljenek megnyitóról, amikor a plázát mind a négy oldalról újonnan aszfaltozott utak, és zöld park veszi körül, belül minden bolt ki van adva (a mostani 80% helyett), a tetőkertben pedig diákok lógnak gimi után.
Ami a buszpályaudvart illeti: megörültem, amikor elkezdtek megjelenni a kocsiállásoknál alumíniumkonzolok az oszlopokra fúrva. Gondoltam, hogy majd digitális kijelző mutatja, hány perc múlva indul a következő busz (mint az Örs Vezér téren, csak működő verzióban), de csalódnom kellett, amikor ma láttam, hogy csak kemény lapos járatszámtáblákat fúrnak fel rájuk. Vidékre ez is jó lesz...
Fotóriport szokásos módon a facebook oldalon.
2011. október 11., kedd
Nem hibázhatsz!
A BKV-s Volvóknál azonban az engedélyezés után az utas hiába nyomkodja a leszállásjelzőt (ha uram bocsá' későn tért észhez), az ajtó nem nyílik. Így vagy lesz valaki, aki kívülről kinyitja neki, vagy átmegy egy másik ajtóhoz, ahol még időben jeleztek, vagy a sofőr szemtanúja az utastérben zajló kálváriának, és kinyitja az összes ajtót. Vagy az utas fennmarad a buszon. Amiért viszont az elején nem egyértelműsítettem, hogy ez tervezési, vagy beállítási hiba-e, az az, hogy régen az ajtón található leszállásjelzők mellé volt matricán írva: "Megállás után a leszállás
Lehet mondani, hogy aki nem jelzett, magára vessen, de a tömegközlekedési eszköz tipikusan egy olyan dolog, amelyet bolondbiztosra kell tervezni. Mégpedig azért, hogy a legrosszabb képességű "rendszertényezők" szerepelése mellett is hatékonyan működjön a rendszer. Ez a szépsége a közúti közlekedéstervezésnek: sosem tudhatjuk, kire tervezünk. A közút mindenki előtt nyitott, nem csak magasan képzett rendszeroperátorok tevékenykednek benne, mint a vasúton, a vízen, vagy a levegőben. Kicsit olyan, mint automatizálni egy krumpliszortírozó gépsort. Ahány krumpli, annyi alak, és mindenre fel kell készülni.
Ui.: üdvözlöm a Köki blog nyomán érkezett új olvasókat! :)
2011. október 7., péntek
Kalandozás az amerikai quisine világában
A recept:
Hozzávalók:
- 500g darált hús (esetemben sertés)
- 3 gerezd fokhagyma
- 2 tojás
- zsemlemorzsa
- só
- bors
- szójaszósz
- mustár
- tej
- edámi sajt
Elkészítés:
Fogjuk a kiolvasztott darált hús, és az apróra felvágott fokhagymagerezdeket elkeverjük benne. Ezt a masszát újra átdaráljuk, a receptek tanúsága alapján ez azért kell, hogy finomabb, homogénebb legyen a húspogácsa, és a zsírdarabok is egyenletesebben oszoljanak el. Viszont ne daráljuk át túl sokszor (nem, mintha egyszer átdarálni nem lett volna elég
tortúra), mert ha a zsír teljesen szétoszlik benne, kevésbé lesz szaftos sütés után. Plusz a durvább részek is kikerülnek a húsból. Ha megvan az átdarált masszánk, adjuk hozzá a sót, borsot (ezt erősen szemre, ha mértéket kéne mondanom, 2 teáskanál só, 1 teáskanál bors, 2 teáskanál mustár, egy teásnanál szójaszósz, 2 teáskanál tej, és annyi zsemlemorzsa, hogy az egész ne essen szét, de ne is legyen túl sűrű.
Ez a valóságban nálam úgy nézett ki, hogy hozzáadtam az eredeti elképzelés szerint a sót, borsot, fokhagymát, szójaszószt, és két tojás sárgáját. Túl sűrűnek, és ragacsosnak találtam, úgyhogy hozzáadtam a fehérjéket is. Okos módon nem finoman, apránként, hanem belezúdítva az egész bögrét. Ettől az addig sűrű keverék hirtelen sikamlós kis darabkákra esett szét, és azt hittem, kidobtam az ablakon fél kiló húst. Improvizálva adtam hozzá zsemlemorzsát, és varázsütésre megint kezelhető lett. Löttyintettem rá egy kis tejet is, hogy lazább legyen, és hozzáadtam a mustárt, gondoltam, miért ne.
Ha megvan a húskeverék, tegyünk sütőpapírt egy tányérra, és tegyünk golflabda méretű golyókat egymás mellé (átlag tányérba kettő fér el). Tegyünk a tetejükre egy másik réteg sütőpapírt, és lapítsuk szét a golyókat 1 cm-nél nem vastagabb korongokra. Ha a sajttal töltött verziót csináljuk, akkor lehet kicsit vékonyabbra, mert a két pogácsa vastagsága összeadódik. Csak a sajt ne látszódjon át, mert akkor sütés közben könnyen elfolyik! Ekkora adagból 7 dupla húspogácsa jött ki, tehát hagyományosan 14-re elég. Ez bőven sok, azért voltam kénytelen kétszeres adagból s
ütni, mert ennyi hús lett kiolvasztva. :D Ha jól kilapítgattuk, és megtöltöttük a pogácsákat, tegyük a fagyasztóba pár órára, hogy megkeményedjen, és könnyebben legyen kezelhető sütéskor. Ha már elég dermedtek, öntsünk annyi olajat egy serpenyőbe, hogy kicsorduljon belőle... :D Na jó, nem, annyit, amennyit palacsintasütéshez szoktunk (vagy semennyit, én elsőre nem voltam ilyen bátor). Egyszerre két húspogi vígan süthető, szorgosan fordítgatva, mindkét oldalukat barnára pirítva. A sajt nálam csak egyből kezdett folyni, de abból is a végén, tehát a technológia jól működik. Miután kész vannak a pogácsák, mindenki saját ízlése szerint összerakhatja velük a saját burgerét. Az én jól bevált, egyszerű összeállításom: buci, majonéz, húspogi, sajt (ezesetben nem, mert az eleve a húspogiban van), paradicsom, saláta, majonéz, buci.
A hús pont olyan lett, amilyennek a svéd húsgolyót szerettem volna még nyár közepén. Laza, fűszeres, és szaftos. És az egyik recept szerint nem is kell azonnal felhasználni, lefagyasztva akár években mérhető ideig is eláll.
Jó étvágyat! :)
Fogjuk a kiolvasztott darált hús, és az apróra felvágott fokhagymagerezdeket elkeverjük benne. Ezt a masszát újra átdaráljuk, a receptek tanúsága alapján ez azért kell, hogy finomabb, homogénebb legyen a húspogácsa, és a zsírdarabok is egyenletesebben oszoljanak el. Viszont ne daráljuk át túl sokszor (nem, mintha egyszer átdarálni nem lett volna elég
Ez a valóságban nálam úgy nézett ki, hogy hozzáadtam az eredeti elképzelés szerint a sót, borsot, fokhagymát, szójaszószt, és két tojás sárgáját. Túl sűrűnek, és ragacsosnak találtam, úgyhogy hozzáadtam a fehérjéket is. Okos módon nem finoman, apránként, hanem belezúdítva az egész bögrét. Ettől az addig sűrű keverék hirtelen sikamlós kis darabkákra esett szét, és azt hittem, kidobtam az ablakon fél kiló húst. Improvizálva adtam hozzá zsemlemorzsát, és varázsütésre megint kezelhető lett. Löttyintettem rá egy kis tejet is, hogy lazább legyen, és hozzáadtam a mustárt, gondoltam, miért ne.
Ha megvan a húskeverék, tegyünk sütőpapírt egy tányérra, és tegyünk golflabda méretű golyókat egymás mellé (átlag tányérba kettő fér el). Tegyünk a tetejükre egy másik réteg sütőpapírt, és lapítsuk szét a golyókat 1 cm-nél nem vastagabb korongokra. Ha a sajttal töltött verziót csináljuk, akkor lehet kicsit vékonyabbra, mert a két pogácsa vastagsága összeadódik. Csak a sajt ne látszódjon át, mert akkor sütés közben könnyen elfolyik! Ekkora adagból 7 dupla húspogácsa jött ki, tehát hagyományosan 14-re elég. Ez bőven sok, azért voltam kénytelen kétszeres adagból s
A hús pont olyan lett, amilyennek a svéd húsgolyót szerettem volna még nyár közepén. Laza, fűszeres, és szaftos. És az egyik recept szerint nem is kell azonnal felhasználni, lefagyasztva akár években mérhető ideig is eláll.
Jó étvágyat! :)
2011. október 6., csütörtök
Progress report a Kökiről 2.
Na de akko
2011. október 5., szerda
Az Algebra tanszék műtárgyai a megújuló kampuszon
2011. október 3., hétfő
Requiem egy diplomáért (3. rész: Kapaszkodj az életedért!)

Amióta ide járok, használom ezt a hasonlatot: műegyetemistának lenni olyan, mint egy TGV oldalán csüngeni. Az ember kapaszkodik teljes erejével, de közben a menetszéltől lassan csúszik hátrább, és hátrább. Ha véletlen rossz helyre fog, hátrébb lódul, és már nem tud visszakapaszkodni. És ha már nem bírja tovább, elengedi, és a töltésre zuhan. És ottmarad. És senkit nem fog érdekelni. És ez az, ami bosszant, ami stresszel, és amitől még egy menopauzától szenvedő nőnek is stabilabb az érzelmi állapota. Mert a rendszer nem úgy működik, ahogy kéne. Megjegyzés: a blogfejlécben nem véletlen vágom mindig ezt az arckifejezést. Ez nem egy "direkt kretén" grimasz, ahogy anyám mondta, hanem ez a blog teljes témáját adó helyzettel való viszonyomat fejezi ki: húzom a szám.
Nemrég fejeztem be Robin Cook A gyötrelem éve c. könyvét, amelyből teljesen azonosulni tudtam a gyakornoki évét töltő Dr. Peters-szel. Eszméletlen, hogy Cook ebben a 76-ban írt könyvben nagyjából szóról szóra ugyanazokat az alapvető problémákat fogalmazza meg az orvosképzéssel kapcsolatban, mint amelyeket én látok a mérnökképzésben ma. Az orvos ugyanúgy univerzális fogalom, mint a mérnök. Ugyanúgy, ahogy ha valaki rosszul van egy repülőn, csak az a lényeg, hogy orvos legyen a fedélzeten, mert az már tudja, mit kell csinálni, hisz a szakmán belül tud mindent, ugyanúgy a mérnök is tudjon megoldani bármiféle problémát. Jól példázza ezt a köznyelvi szóhasználat is: az egyik jelenleg futó Shell reklámban hallani a "mérnökeink kifejlesztették" frázist. Szóval emiatt tud a mérnökképzés olyan túlzó, és irracionális lenni, mint amilyen.
"Többről, sokkal többről van itt szó, mint hogy az embernek valamilyen haszontalan és önkényesen kiagyalt dolgot kell elvégeznie. Harmadévtől kezdve az orvostanhallgató idejének mintegy a felét haszontalan és önkényesen kiagyalt dolgokra fordítja, amelyeket az az átlátszó magyarázat szentesít, miszerint mindez szükséges velejárója a medikusi, avagy gyakornoki létnek, az orvossá válásnak. Egy frászt! Ez az egész csak ködösítés, szívatás, egyfajta beavatási rítus az Amerikai Orvosok Szövetségébe. És a rendszer működik, uramisten, de mennyire, hogy működik! Az orvos legyen jól fésült, agymosott, gépies, politikailag konzervatív, és lehetőleg ne legyen más gondja, csak a pénz."
-írja Cook, és te jó ég, mennyire igaza van. A könyvben az értelmetlen mellékutakat a sebkampózás jelképezi: Peters doktor órákon át álldogál a műtőben, és semmi más feladata nincs, mint hogy a vége felé már görcsös kézzel tartsa a műtéti sebet széthúzó sebkampókat. Profitál belőle? Az ég világon semmit! Zsákutca, mellékvágány, baromság! Csak arra jó, hogy utána beavatottnak mondhassa magát. Az meg mellékes, hogy (ha maradunk az allegóriánál) bőrgyógyász szeretnék lenni, de állandóan sebkampózom, boncolok, ágytálazok. És mindez sehová nem vezet, csak hátráltat.
A Gyötrelem éve olvasható itt: http://www.scribd.com/doc/55139903/Robin-Cook-A-Gyotrelem-Eve
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)